Çocuklara Yeni Yıl El İşi Aktivitesi
No public Twitter messages.

Bu sene artık Erin okula gittiği için biz evde pek bir şey yapmıyoruz. Bugün okulda aileler ile kurabiye boyama aktivitemiz var bunun dışında ağaç kuracağız ( yıl bitmek üzere biz daha elimiz sürmedik! 🙂 )

Geçen hafta Feriköy Organik Pazarda okulumuz stand kurdu. Erin’in de ödevi!!  vardı : pazara gidip kendi parasıyla meyva almak! Pazara gittiğimizde standa uğrayıp bir yeni yıl mumu yaptık.

Çok basit: Bir kartona yıldız çiziyorsunuz. ( atık karton tercih sebebi 🙂 )
Ortasına uhu ile bir tealight mum yapıştırıp boş kalan yerlerini de parlak kağıtlar ya da varsa atık kağıtlar ile süslüyorsunuz. Yeni yıl sofranızı süslemesi hoş olmaz mıydı ?

Geçen senelerde neler yapmışız ? B.E.Ö ( Büyüyorum, eğleniyorum,öğreniyorum) kapsamında her yıl başında bir şeyler yaptık 🙂 İşte aşağıda fikir verebilir sevgili okur..

Burada yapılışı 

Burada Yapılışı

Burada yapılışı

 

Bu Yazılar Da İlgini Çekebilir

3 Yorum

  1. nilüfer dedi ki:

    Merhaba, ben uzun zamandır sizi ve fotoğraflarınızı takip etmeme rağmen bu kitap isteği karşısında sessizliğimi bozuyorum. Oğlum 18 aylık halen ve o istediği sürece emzireceğim ama dün doğum yapan arkadaşım için kitabınıza talibim, sevgiler…

  2. çiğdemm dedi ki:

    Ayaklı geyiklerden biz de yaptık 🙂 Noel baba da güzel, hafta sonu aktivitesi bulduk sayende tşk.ler 🙂


Önceki yazıyı okuyun:
Hangi süt?

Süt tartışmaları devam ediyor..bugün kanal d doktorum programında Dr. Ahmet Aydın konuktu. İlgiyle izledim..Bundan 2 sene önce yazdığım çiğ süt...

Kapat