No public Twitter messages.

IMG_8676Bugün bana sarıl anne diyorsun uyurken.. okuldan aldığımda ilk cümlen ” biliyor musun arkadaşım söyledi bugün okula gaz bombası atılmış” diyorsun, “portakal gazı çok kötü portakal kokuyormuş” diyerek gülüyorsun; portakal gazını kışın yediğimiz meyve zannederek belki de, son bir iki gündür farkındayım hep üçümüz birlikte kalalım istiyorsun..
o kocaman kalbinde neler yaşıyorsun şimdi bilmiyoruz ama bu daha başlangıç..

korkma demek isterim ama biliyorum korkuyorsun, hepimiz endişeliyiz ve taşıdığımız bu endişeyi sen bir hortum gibi emiyorsun ama umutluyuz da aynı zamanda, koca bir yürek olduk DİREN GEZİ diyoruz, milletçe!
Bu umudu da emdiğini biliyorum.

Neden parktasın diye sordular bana geçen gün; uzun uzun maddeleri yazmaya gerek yok, kısaca oğlum için diyebildim, oğullarımız için kızlarımız için diyebildim.

Uzun uzun direnişi yazmayacağım sana ayırdığım bu sayfaya; torunlarına gösterebileceğin bir elle tutulur bir kitap hazırlayacağım ama merak etme.

İleride büyüdüğünde “bende oradaydım” diyeceksin..

parklarda eskisi gibi meyva ağaçları olacak günler gelecek ..

sen 6 yaşındayken kendi ellerinle yazdığın o pankartı açtığın için gelecek ..

3 Yorum

 1. annekarinca diyor ki:

  Ayça’cım ne güzel yazmışsın. İnsanın yüreğine dokunuyor.

 2. gülay çömlek diyor ki:

  çocuklarımız için ……

 3. Deli Anne diyor ki:

  1.11 . saniye.. yeğenim var orada (


icon_smile.gif icon_biggrin.gif icon_sad.gif icon_surprised.gif icon_eek.gif icon_confused.gif icon_cool.gif icon_lol.gif icon_mad.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_cry.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif icon_exclaim.gif icon_question.gif icon_idea.gif icon_arrow.gif icon_neutral.gif icon_mrgreen.gif 

  Abone Ol

  * zorunlu
KATEGORİ: Ayçaca (13 || 417 yazı)
Önceki yazıyı okuyun:
occupy_gezi
Çapulcu Bileziği

Örmek ister misin birlikte ?? Gezi parkında #direngezi dedik günlerdir.. elim varmıyor bir türlü yazamıyorum. Bir çoğumuz gibi günlerdir benim...

Kapat