No public Twitter messages.


İlk defa bu sene Bozcaada’dan, ada’m dan ve kalbimin büyük parçasını kaplayan bu kara parçasından çok zor ayrıldım!

Döner dönmez işlere gömüldüm ama kafamda dönen kelimeleri tutmam imkansızlaşınca neresinden anlatmaya başlasam bilemediğim bu yazıya başladım. Hani ilk cümleler böyle olur devamı gelir diye düşünür insan ya; gelmiyor. Tadı damağımda hafif hüzünlü bolca huzurlu bir tat bırakan şu 6 günü anlatacak kelimem yok!

Erin büyümüş bir kere bunu anladık. Dilimi ısırıp kıçımı kaşıyorum : uslanmış ! bizim haberimiz yokmuş. Tatlı öğlen uykularına dalıp bize siesta yaptıran, güzel arkadaşlıklar kuran, bizim sunduğumuz değil kendi seçtiği! arkadaşlıklarını sonuna kadar savunan, duygusal bağlar kuran bir ÇOCUK olmuş. Evet Erin böyle bir çocuk: seçimlerinin kendi insiyatifinde olmasını tercih ediyor bize de susmak kalıyor.

005

Yaşadığı duygusal arkadaşlığını ne yazacak kelime bulabiliyorum ne de anlatacak bir karem var. Sadece beynimde çocukların enerjilerinin kuvvetinin yüksekliği, sevgisinin saflığı, bu saflığın göz içlerine vuran gülüşleri, son gün arkasından bakan ve hüzünlü bakan 3,5 yaşında bir çocuğun gözleri kaldı. Ben ilk defa çocuğum ve bir arkadaşı ilk  tanıştığı anda konuştuğum kelimelerin havada boş boş dolandığını, ikisi arasında laf kalabalığı yapmaktan başka bir işe yaramadığımı ve orada fazla olduğumu hissettim: hızlıca o anda şezlonguma geri döndüm ve çok güzel bir insanı tanımış olmaktan tatil sonunda memnun oldum. Güzel abla Naz.. iyi ki yolumuza çıktın, elinde bambu sopan, güneşten sararmış saçların, solmuş t-shirtün, kararmış teninle sahilin bir ucundan yürürken bize doğru sadece bir fotoğraf karesiydin şimdi bu satırları yazarken kafamda yüzlerce kare bıraktığını sen de bilmiyorsun belki.

Benim 9 sene sonra ilk defa adadan ayrılırken hüzün, özlem, veda etme gibi sizin aslında kelimelendiremediğiniz, anlam yükleyemediğiniz duyguları, son gece çadırın önünde iki kadeh şarap ile kafamdan savuşturmaya çalıştığımı belki anne/baba olduğunuzda anlayacaksınız.

Bu duyguları bana yaşattınız: sizi seviyorum.

002 004 006 007

Bunun dışında en çok özendiğim ama çadırda Erinle olmak sebebiyetiyle yapamadığım şeyi yaptım: her gece hamakta uyudum! bazen o kadar esmedi ki çıkıp çadıra geri döndüm ama gözlerimi milyonlarca yıldızlı gökyüzüne kapatmak harikaydı! Heyyy! benim otelimin 5 ten fazla yıldızı var 😉

Bir tarlamız var ve artık ağaçlarımız benim enerjimi de aldılar. Bebemizi uyutup çapamızı yaptık, daha çok ait hissettim. En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir ya, iyi kötü bir karar ektik toprağa, hadi bakalım neler olacak!

Ve en güzeli güne oğlumun öpücükleri ile başlayıp koca kişimle beraber serin sularda uzun uzun yüzmenin, dipteki deniz kestanesi enkazlarını oğluma toplamanın, en çok da yoganın 4 ayda nasıl da gücümü arttırdığını, yüzdüğüm ama kollarımın yorulmadığı mesafelerde anlamanın  tadını çıkarttım! ÇIKARTTIM valla..

Gücümü yeşilinden,mavisinden,turuncusundan,rüzgarından,sıcağından ve her damlasından aldım doğanın,depoladım enerjimi.

Bir sonraki emre kadar tatil bitti.

Bu emirler sık sık verile!

003

www.gulerada.com Bağ Evleri, burası da kaldığımız yer her zamanki gibi

Erinle ilk bozcaada:5,5 ay
İkinci Bozcaada: 1,5 yaş
Üçüncü Bozcaada: 2,5 yaş
En zoru 2,5 yaş olandı!
ve bugüne kadar en kolayı, en dertsizi, en tatil gibi tatil olanı 4. Bozcaada. 3,5 yaş.

Bu Yazılar Da İlgini Çekebilir

10 Yorum

 1. Cihan dedi ki:

  En çok da bol yıldızlı oteliniz de kalmak istedim..
  Hep sevdiklerinle ve sevdiğin yerde ol e mı??:))
  opuldunuz

 2. sümeyye dedi ki:

  Erin tam bir sarı kafa olmuş 🙂

  • AyçA dedi ki:

   Oldu valla Sümeyye sarı beyaz hatta:)
   Öyküm valla mis kibin uyudum ..ömründe en rahat uyuyacağın yerlerden biri o hamak 🙂

 3. Oyku dedi ki:

  Ayca hamakta ipekbocegi gibi duruyorsun, nasil uyudun oyle yaaa:)

 4. rrh dedi ki:

  Ne güzel fotoğraflar bunlar böyle. Minnak oğlan çok yakışıklı çıkmış ,güneşte yakmış iyice sararmış Ashley ablası gibi :)Tatil nasıl geçti bu yıl anlamadım ,sizler tadını çıkarın .
  Sevgiler
  RRH 🙂

 5. damla dedi ki:

  ah ahhh bozcaada…

 6. Berceste dedi ki:

  Bize de pozitif enerji yolladin ne guzel 🙂

 7. cigdem dedi ki:

  Tam 6 yildir gitmiyorum. Çok özledim Ada yıı bir yandanda kalabalık beni sıkıyor. Gökçeli mi olsam acaba diyorum.

  Operim.
  Kararsız anne Çiğdem.

 8. peri dedi ki:

  ben yıllardır her yaz bozcaada’ya giden bir fanatiğim ama bu yaz bebeğim çok küçük diye (3.5 aylıktı) korktum ve gitmedim. şimdi yazını görünce çok hayıflandım keşke gitseydim 🙁

Önceki yazıyı okuyun:
Sonunda

Benim güzel bebeklerim gelişimi çok güzel beklediler gitmeme de izin verdiler :) Yarın beklediğim bir doğum daha vardı sağlıkla gelsin...

Kapat